Maksimum estetik anlamına gelmektedir. En iyi porselen kaplama denilebilir. bu uygulamanın en büyük avantajı Metal kullanılmıyor olmasıdır. Böylelikle şeffaf ve doğala yakın bir görünüm elde edilir .Yüzeyi leke ve plak oluşumuna karşı korunaklıdır.

Metal içermediğinden alerjik reaksiyona sebebiyet vermez, diş etinde ve yapılan dişlerin kenarlarında meydana gelen morumsu renk oluşumu ile karşılaşılmaz, diş yapısına zarar vermez, içeriğindeki maddeler diş ile en uyumlu yapılardandır.

Işık geçirgenliği olduğu için mat görünüm olmaz ,renk seçenekleri oldukça fazladır ,diş yapısı kaygan ve pürüzsüzdür. Bu sebeple diş taşı oluşumu neredeyse yok denecek kadar azdır .Bu da Diş eti rahatsızlıklarının meydana gelmesinin önüne geçer. EMax diş kaplama işlemi ağırlıklı olarak ön kesici dişler için uygulanmaktadır. Emax kaplamalar dayanıklılık açısından zirkonyum kaplamalara göre daha güçsüz olduğundan arka bölgedeki dişler için zirkonyum kaplamalar tercih edilir.

Emax monolitik lityum disilikat seramikten oluşan bir malzemedir. ışık geçirgenlikleri zirkonyuma göre daha fazladır .bu sebeple zirkonyuma göre daha doğal ve daha estetiktir ,camsı bir yapıdadır .fakat zirkonyum kadar dayanıklı olmadığından basıncının fazla geldiği bölgelerde zirkonyum kaplama tercih edilir.