Endodonti yöntemi bir nevi dişin dondurulması yöntemidir .Genellikle Endodontide amaç, dişi çekimden kurtarmaktır. Bir diş hekimi hastalıklı veya hasar görmüş bir dişi çekmek yerine kanal tedavisi yaparak dişin ağızda uzun süreler kalmasını sağlar.

Dişlerin pulpasının (damar sinir paketini barındıran canlı doku) tedavi edilmemiş çürükler sebebiyle enfeksiyona sebep olduğu durumlarda ,dişte meydana gelen kırılma ,çatlama, travma ve daha önce yapılmış dolguların pulpaya zarar vermesi durumunda ,diş gıcırdatma sonucu pulpanın hasar gördüğü durumlarda, çapraşık dişlerin protetik restorasyonlarında dişlere kanal tedavisi yapılması gerekebilir.

Gelişen teknolojiyle birlikte kanal tedavisi ağrılı ve korku duyulan bir tedavi olmaktan çıkmıştır. Lokal anestezi altında dişin Pulpa dokusuna ulaşılır ve Apeks locator dediğimiz elektronik aletlerle kök uzunlukları ölçülerek tedavi sırasında alınan radyografi sayısı azaltılır.Döner alet sistemleri ile birlikte hızlı ve konforlu ve yeterli bir şekilde kanal şekillendirilir ve doldurulur.

Kliniğimizde Endodontik cerrahi işlemi olan REZEKSİYON (dişin kök ucu cerrahisi )işlemi de yapmaktayız .Kanal tedavisinin yeterli ya da uygun olmadığı durumlarda yapılan cerrahi bir işlemdir .Enfekte olan kök ucunun cerrahi işlem ile çıkartılmasıdır.

Ayrıca Kliniğimizi retreatment tedavisi de uygulanmaktadır .Bu tedaviyi ,kanal dolgularının kötü ve sağlıksız yapıldığını düşündüğümüz durumlarda ,kanal tedavisi yapılmış bir işin altında iltihap veya apse oluşması ,ağrı yapması durumunda kanal tedavisinin yenilenmesini işlemidir.

Biz Akdeniz Şifa Diş Kliniği olarak kanal tedavilerimizde gelişen son teknolojiyi uygulayarak tedavinin optimum başarı elde etmesini sağlamaktayız.