0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını çürük ,travma ,kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan bir anabilim dalıdır.

Pedodonti olarak kliniğimizde uzman doktorlarımızla çalışmaktayız.

Pedodontide Hangi Uygulamaları Yapmaktayız?

1-Diş Bakımı Eğitimi

2-Koruyucu Uygulamalar

-Fissür Örtücü Uygulamaları

-Flor Uygulamaları

3-Diş Temizliği

4-Diş Çekim Tedavileri

5-Konservatif ve Endodontik Tedaviler

6-Kırık Tedavileri

7-Yer Tutucular

Pedodontistlerimiz çocukların diş tedavisi öncesi ve tedavi esnasında nasıl sakinleştirileceği ve rahatlatılacağı konusunda özel eğitim almışlardır. Ayrıca mevcut klinik ortamımız, tarzımız ve yardımcı personelimiz  de tamamen çocukların ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. Dolayısıyla çocuklar Akdeniz Şifa Diş Kliniği’mizde kendilerini çok daha rahat ve güvende hissederler. Bekleme odalarında onlara sağladığımız konfor ,oyuncaklar, boyama kitapları, özellikle, el ve göz koordinasyonunun gelişimi açısından da çok büyük bir öneme sahip olan legolar, tedavi sonrası çocuklarımız için hazırlanmış karneler, cesaret diplomaları bunlardan bazılarıdır.

Güleryüzlü, sabırlı, dikkatli, özenli yaklaşım ve uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz. Sağlıklı ve güvenilir bir tedavi deneyimi yaşamanız bizim en öncelikli hedefimiz.